Korporátní záležitosti

Colt CZ Group SE

Politika odměňování a zpráva o odměňování

Politika odměňování a zpráva o odměňování schválené valnou hromadou společnosti 22. června 2021.

Představenstvo

drahota-original (1).jpg
Jan Drahota
Předseda představenstva
Jan Drahota studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a absolvoval program Executive MBA na University of Chicago. Před příchodem do společnosti Colt CZ pracoval téměř 12 let v oblasti investičního bankovnictví a finančních trhů pro Société Générale Group, naposledy v Paříži na pozici Managing Director, Head of Central and Eastern Europe. V letech 2014 a 2015 pak působil jako poradce náměstka ministra financí zodpovědného za finanční trhy. Jan Drahota má bohaté zkušenosti s působením ve statutárních orgánech společností a v současné době působí mimo jiné i jako zástupce Ministerstva financí ČR v dozorčí radě ČEPS. V Colt CZ je Jan Drahota od roku 2014. S účinností od 1. července 2021 byl jmenován předsedou představenstva Colt CZ.
IMG_2173_2.jpg
Josef Adam
Místopředseda představenstva
Josef Adam je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a společného LL.M. programu Nottingham Trent University a Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Před příchodem do Colt CZ v červenci letošního roku pracoval Josef Adam dva roky v advokátní kanceláři Havel & Partners, nejprve jako advokát a posléze partner. Předtím působil jedenáct let na různých manažerských pozicích ve společnostech Letiště Praha, Český Aeroholding a České aerolinie, z toho devět let jako člen představenstva. Kromě právního oddělení řídil také finanční, personální a IT oddělení. Ve skupině Colt CZ je Josef Adam zodpovědný za oblast právních věcí, compliance a řízení rizik.
Holeček_Jan_web-crop.jpg
Jan Holeček
Člen představenstva
Jan Holeček vystudoval ekonomii a finance na Bentley University v USA. V roce 2016 nastoupil do společnosti Siemens, kde působil nejprve jako analytik trhu, posléze jako specialista rozvoje podnikání. V letech 2017 až 2021 působil ve společnosti Česká zbrojovka, a. s., nejprve na pozici analytika, poté jako ředitel marketingu a člen představenstva společnosti Česká zbrojovka zodpovědným za obchod. Od července 2021 je členem představenstva skupiny Colt CZ zodpovědným za obchod.
Dennis_Veilleux_crop.jpg
Dennis Veilleux
Člen představenstva
Dennis Veilleux je generálním ředitelem společnosti Colt Holding Company LLC. Ve zbrojařském průmyslu se pohybuje již 35 let, má bohaté zkušenosti ve výrobě, designu a obchodu se střelnými zbraněmi. Od svého nástupu do společnosti Colt v roce 2006 a před svým jmenováním do funkce generálního ředitele v roce 2013 působil ve společnosti Colt na několika klíčových pozicích, včetně výkonného technického ředitele, viceprezidenta pro výrobu a provozního ředitele. Předtím strávil tři roky ve společnosti GE Armament Systems, kde se podílel na výrobě a vývoji vojenských zbraňových systémů, a pracoval také 8 let ve společnosti Sturm Ruger a osm let ve společnosti U.S. Repeating Arms Company (FN Group).
Jan_Zajic_crop.jpg
Jan Zajíc
Člen představenstva
Vystudoval obor Ekonomika a management na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Před příchodem do České zbrojovky působil v různých manažerských rolích v průmyslových podnicích v České republice i v zahraničí. Začínal ve Fatře Napajedla, následně v závodě Continental Barum v Otrokovicích či ve slovenském Púchově. Ve skupině Continental pak prošel různými funkcemi ve finančním řízení a controllingu, například ve výrobním závodě v malajském Kuala Lumpuru a následně v centrále společnosti v německém Hannoveru. Uherskohradišťský rodák Jan působil v České zbrojovce od roku 2019 jako její finanční ředitel. V listopadu 2020 byl jmenován jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva.
David Aguilar_crop.jpg
David Aguilar
Člen představenstva
Sloužil pětatřicet let u Úřadu celní a hraniční ochrany a Pohraniční stráže USA, kde během své služby získal cenné zkušenosti a znalosti v oblasti vymáhání práva a administrativy, vnitrostátní a mezinárodní kontroly, strategie, taktiky i rozvoje. Posledního tři a půl roku působil jako nejvyšší důstojník na Úřadu celní a hraniční ochrany, největší americké federální organizaci činné v trestním řízení. Dne 31. března 2013 ukončil svoji kariéru v amerických vládních službách. Pan Aquilar je nezávislým a nevýkonným členem představenstva.

Dozorčí rada

Kovarik-crop.jpg
Lubomír Kovařík
Předseda dozorčí rady
Lubomír Kovařík vystudoval Vysokou vojenskou leteckou školu a absolvoval program MBA na Sheffield University. V armádě začínal jako pilot a postupně dosáhl v letectvu hodnosti poručíka. Jeho vojenská kariéra skončila v polovině 90. let, kdy roku 1995 zahájil kariéru civilní jako manažer ve společnosti Aulis. Rok nato nastoupil do společnosti Škoda Praha jako výrobní ředitel, kde se postupně vypracoval na pozici generálního ředitele. Později pracoval pro společnosti Eltodo EG a Mavel. V letech 2006 až 2017 pak působil jako generální ředitel České zbrojovky, a.s., od roku 2018 do července 2021 byl prezidentem a předsedou představenstva skupiny Colt CZ.
Dlouhy-crop.jpg
Vladimír Dlouhý
Člen dozorčí rady
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V letech 1992 až 1997 působil jako ministr průmyslu a obchodu ČR, mezi lety 1997 až 2010 byl poradcem ABB Group. V letech 2009 až 2012 byl členem evropské poradní skupiny pro výkonného ředitele Mezinárodního měnového fondu. Momentálně pracuje jako mezinárodní poradce pro střední a východní Evropu investiční banky Goldman Sachs. V současné době je členem Trilaterální komise, přičemž po určitou dobu působil i jako místopředseda její evropské skupiny.
ruzickova-original-crop-3-.jpg
Jana Růžičková
Členka dozorčí rady
Jana Růžičková má přes 15 let zkušeností na manažerských a výkonných pozicích. Od roku 2015 je členkou dozorčí rady České zbrojovky a od roku 2017 pak také členkou jejího výboru pro audit. Jana Růžičková také působí ve správní radě Minezitu a dozorčí radě CZ Agro Servis. Od roku 2014 je statutární ředitelkou v M&H Management. Před svým jmenováním do dozorčí rady Colt CZ byla místopředsedkyní představenstva Skupiny.

Výbor pro audit

Věslava Piegzová
Předsedkyně výboru pro audit
Věslava Piegzová vystudovala Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu v Ostravě. Během své dlouholeté kariéry zastávala účetní, reportingové a vedoucí pozice v Třineckých železárnách. Působila také na manažerských pozicích ve společnosti Vesuvius ČR a společnosti České loděnice. V březnu 2013 se připojila k České zbrojovce, a. s. jako finanční ředitelka a později se stala místopředsedkyní představenstva, kterou byla do července 2019. V srpnu 2019 se pak přesunula do holdingu Colt CZ. Paní Piegzová je členkou a zároveň předsedkyní výboru pro audit od 17. ledna 2020 a její funkční období končí 17. ledna 2025. Paní Piegzová se narodila 11. října 1953 a žije na adrese 28. října 1516/1, 737 01 Český Těšín.
David Ondroušek
Člen výboru pro audit
Pan Ondroušek působil více než 10 let v oddělení auditu společnosti Deloitte, předtím pracoval 10 měsíců ve finanční oddělení firmy WOOD & Company. V současnosti pracuje v daňové kanceláři Staněk, Tomíček & Partners. Pan Ondroušek je oprávněným auditorem zapsaným v Komoře auditorů České republiky a členem mezinárodní profesní organizace Association of Chartered Certified Accountants. Kromě poskytování auditorských služeb se primárně zaměřuje na problematiku IFRS a poradenství v oblasti transferových cen. Pan Ondroušek je členem výboru pro audit od 17. ledna 2020 a jeho funkční období končí 25. ledna 2025. Pan Ondroušek se narodil 2. března 1976 a žije na adrese Ruská 108, 100 00 Praha 10.
Tomáš Machuča
Člen výboru pro audit
Pan Machuča je absolventem právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně (2013) a fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (2017). Po skončení právnických studií započal svou profesní dráhu jako podnikový právník v České Zbrojovce a.s, kde v současnosti zastává pozici vedoucího právního oddělení a je rovněž tajemníkem společnosti. Dále je zodpovědný za compliance společnosti a ochranu osobních dat. Pan Machuča je členem výboru pro audit od 17. ledna 2020 a jeho funkční období končí 25. ledna 2025. Pan Machuča se narodil 6. června 1989 a žije na adrese Bánov 779, 687 54 Bánov.